Toggle navigation
Log In
|
Sign Up
Log In
|
Sign Up
Race to Beat POTS
Kennett Square, PA
About
Participants
Teams
Results
Photos
Awards
Contact
Race Results
2019 5K
Sunday, Jun 9, 2019
Results are: Unofficial
Participants
78
Finishers
51
Pace
11:41/mile
Average Time
00:36:15
Year:
2019
Race:
Select Race
2019 5K
Gender:
All
Female
Male
Age Group:
All Ages
13 & Under
14 - 19
20 - 39
40 - 59
60 & Up
Search:
Request a Correction
Place
Name
Team Name
Gender
Gender Place
Age
Age Place
Gun Time
Chip Time
Pace
3
John Mikitsh
(# 2201)
Renee's Warriors
M
3
28
1 / 15
00:22:44.0
00:22:34.1
7:16/mile
+ 3 more
9
Ashley Weibel
(# 2241)
Team Kovalesky & the Mainers
F
2
22
2nd Overall
00:24:24.2
00:24:03.4
7:45/mile
+ 3 more
10
George Gordon
(# 2161)
Run With Your Heart
M
8
20
2 / 15
00:24:26.3
00:24:09.3
7:47/mile
+ 3 more
11
Claire Webb
(# 2239)
F
3
21
1 / 35
00:24:31.6
00:24:31.6
7:54/mile
+ 3 more
16
Dan Riccio
(# 2284)
M
12
37
3 / 15
00:27:03.9
00:26:59.9
8:42/mile
+ 3 more
20
Alex McElwee
(# 2273)
M
15
25
4 / 15
00:27:17.2
00:27:01.2
8:42/mile
+ 3 more
21
Erin Eller
(# 2270)
F
6
26
2 / 35
00:27:17.3
00:27:14.5
8:47/mile
+ 3 more
22
Nathan Houck
(# 2174)
Renee's Warriors
M
16
29
5 / 15
00:27:18.4
00:27:09.5
8:45/mile
+ 3 more
23
Elizabeth Scott
(# 2271)
F
7
22
3 / 35
00:27:26.3
00:27:13.7
8:47/mile
+ 3 more
24
Kyle Reed
(# 2272)
M
17
22
6 / 15
00:27:27.8
00:27:27.8
8:51/mile
+ 3 more
26
Colleen McGovern
(# 2199)
Team McGeehan
F
9
23
4 / 35
00:27:38.2
00:27:31.1
8:52/mile
+ 3 more
27
Meghan McGovern
(# 2200)
Team McGeehan
F
10
25
5 / 35
00:27:39.3
00:27:39.3
8:55/mile
+ 3 more
30
Laura Koler
(# 2183)
F
12
28
6 / 35
00:27:56.5
00:27:46.2
8:57/mile
+ 3 more
31
Matt Barnhart
(# 2108)
Team Becca
M
19
21
7 / 15
00:28:06.5
00:27:55.8
9:00/mile
+ 2 more
32
Alexis Bishop
(# 2111)
Team Becca
F
13
23
7 / 35
00:28:07.0
00:28:05.9
9:03/mile
+ 3 more
34
Adrienne Morgan
(# 2208)
F
15
35
8 / 35
00:28:08.5
00:27:54.6
9:00/mile
+ 3 more
39
Sarah Morganti
(# 2209)
Team Let's Bring Awarenesss
F
17
20
9 / 35
00:29:21.0
00:29:21.0
9:28/mile
+ 3 more
40
Patrick Jones
(# 2177)
M
22
22
8 / 15
00:29:23.1
00:29:22.2
9:28/mile
+ 3 more
41
Sarah Caldwell
(# 2134)
F
18
21
10 / 35
00:29:24.5
00:29:24.5
9:29/mile
+ 3 more
42
Anna derby
(# 2147)
F
19
22
11 / 35
00:29:25.3
00:29:20.4
9:27/mile
+ 3 more
43
Laura Monath
(# 2206)
Defying Gravity (Laura Monath)
F
20
22
12 / 35
00:29:38.6
00:29:29.8
9:30/mile
+ 3 more
49
Megan Gentile
(# 2260)
F
23
25
13 / 35
00:30:46.0
00:30:31.2
9:50/mile
+ 3 more
57
Ren Bruinsma
(# 2133)
Tired and Tachy
F
25
20
14 / 35
00:31:58.2
00:31:51.9
10:16/mile
+ 3 more
58
Michael Bonacquisti
(# 2113)
M
31
20
9 / 15
00:31:59.8
00:31:53.5
10:17/mile
+ 3 more
59
Amelia Wellings
(# 2242)
Team T. Kulp
F
26
24
15 / 35
00:32:03.8
00:31:56.8
10:18/mile
+ 3 more
Page:
1
2
3
4
Next >
Last >>
{1}
##LOC[OK]##
{1}
##LOC[OK]##
##LOC[Cancel]##
{1}
##LOC[OK]##
##LOC[Cancel]##